Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies AKCEPTUJĘ

Wszystko, co wiemy o nowym MacBooku Air (2021/2022)

Chcesz kupić nowego MacBooka Air? Plotka mówią, że Apple przeprojektuje kolejny model, który może pojawić się w tym lub przyszłym roku.

Byliśmy pod wrażeniem MacBooka Air, który Apple wprowadził w marcu 2020 r., Ale jeszcze bardziej, gdy wprowadził MacBook Air z M1 w listopadzie tego samego roku.

Po wydaniu dwóch MacBooków Air w 2020 roku możesz pomyśleć, że nie ma planów na jego modernizację ale wydaje nam się, że model z nowym designem jest w fazie rozwoju, a Apple zaplanowałby zaprezentowanie bardzo kolorowego designu już w 2022 roku.

Według Marka Gurmana z Bloomberga, który wydaje się mieć bardzo dobre źródła informacji, Apple opracowuje „cieńszą i lżejszą wersję MacBooka Air”. Ten nowy MacBook Air najwyraźniej nie będzie miał kształtu, z którego słynie.

Dodatkowo przeciek Jona Prossera sugeruje, że nowy MacBook Air będzie dostępny w wielu kolorach, takich jak 24-calowe iMac’ki. Prosser miał dostęp do kilku koncepcyjnych szkiców, nakreślających względnie nowy kształt macbooka Air. W tym artykule opiszemy wszystko, co wiemy o kolejnym MacBooku Air i oceniamy możliwość jego pojawienia się w 2022 roku.

 

Premiera: kiedy pojawi się nowy MacBook Air?

Według raportu Gurmana opublikowanego w Bloombergu w styczniu 2021 r., nowy MacBook Air może pojawić się w pierwszej połowie 2022 r., choć premierę można przełożyć do czwartego kwartału 2022 r.

Ponadto źródło Jona Prossera zapewnia, że ​​nowy MacBook Air może pojawić się najwcześniej pod koniec 2021 roku. Bardziej prawdopodobna wydaje się jednak premiera w 2022 roku.

Analityk TFI Securities, Ming-Chi Kuo, przewiduje również, że nowy, bardziej „przystępny cenowo” MacBook Air także może pojawić się w 2022 roku. Kuo powtórzył tę prognozę w notatce dla inwestorów opublikowanej w marcu 2021 roku.

Zasugerował również, że Apple wypuści nowy model MacBooka Air z wyświetlaczem mini-LED w 2022 roku, który byłby pierwszym komputerem Mac klasy podstawowej z tą technologią.

Konto Dylandkt na Twitterze również dołącza do przewidywań, że nowy MacBook Air pojawi się dopiero w 2022 rok. Uważa jednak, że ​​będzie zawierał układ M2.

Nic dziwnego, że Apple nie przedstawił nowego modelu na październikowej imprezie Unleashed, zapowiadając tylko nowe MacBooki Pro.

Dlatego wydaje nam się, że premiera w marcu 2022 r. pokaże nam zaktualizowanego MacBooka Air z początku 2020 r.

Cena: Ile będzie kosztował nowy MacBook Air?

Według raportu Bloomberga, laptop będzie zaawansowaną wersją obecnego MacBooka Air w porównaniu z modelami, które są obecnie w sprzedaży.

Obecny MacBook Air ma następujące ceny:

• MacBook Air z M1 (8-rdzeniowy procesor + 7-rdzeniowy procesor graficzny, dysk SSD 256 GB): 5300 pln

• MacBook Air z M1 (8-rdzeniowy procesor + 8-rdzeniowy procesor graficzny, dysk SSD 512 GB): 6500 pln

Jeśli nowy model będzie z wyższej półki, z pewnością Apple obniży ceny obecnych modeli. W ten sposób podstawowy model obecnego MacBooka Air może kosztować 3700 pln Z drugiej strony nowy model (z nowym designem) może kosztować 7000 pln

Projekt: Jak będzie wyglądał nowy MacBook Air?

Źródło Jona Prossera, który jest tą samą osobą, która ujawniła, że ​​Apple wypuści iMaca w różnych kolorach, mówi, że nowy MacBook Air będzie również dostępny w różnych kolorach i całkowicie nowym designie.

Prosser poprosił Redersbylan o stworzenie obrazów na podstawie informacji dostarczonych przez źródło na temat nowego MacBooka Air. Twierdzi, że mieli wystarczająco dużo informacji, z którymi mogli pracować.

Prosser potwierdził, że na przykład zarówno ramki klawiatury, jak i klawisze będą białe.

Potwierdzam też, że wygląd, z którego słynie MacBook Air, ulegnie zmianie i zamiast tego otrzymamy płaską konstrukcję i obudowę, która będzie tylko nieznacznie grubsza niż port USB-C (ja dodałbym dwa).

 

 

Jeśli chodzi o kolory, Prosser zapewnia, że ​​dostępna będzie opcja w kolorze niebieskim, a druga w kolorze zielonym i sugeruje, że będą one „bardzo podobne, jeśli nie równe” do tych z 24” iMaca.

Należy pamiętać, że iMac 24” dostępny jest w siedmiu różnych kolorach: niebieskim, zielonym, różowym, srebrnym, żółtym, pomarańczowym i fioletowym.

Ale nie tylko Prosser ma informacje o nowym MacBooku Air. W artykule Bloomberga Mark Gurman opisuje, że kolejny MacBook Air będzie cieńszy i lżejszy, ale nadal będzie miał 13-calowy ekran. Aby to osiągnąć, Apple zmniejszy rozmiar ramek.

Obecnie wymiary MacBooka Air to 30,48cm x 20,32cm x 0,41-1,61 cm.

Aby przewidzieć, o ile mniejszy będzie MacBook Air przy zachowaniu tego samego ekranu, możemy przyjrzeć się 16-calowemu MacBookowi Pro i porównać go z 15-calowym modelem.

Kiedy Apple zaktualizowało projekt swojego większego MacBooka Pro, częściowo zwiększyło rozmiar ekranu, zmniejszając rozmiar ramki, a także zwiększając rozmiar samego komputera Mac.

Ale tym razem wydaje się, że plan jest taki, aby zachować ten sam rozmiar ekranu przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiarów komputera. Można więc oczekiwać, że Apple zmniejszy swoje wymiary o co najmniej jeden centymetr. Mogliśmy być przed laptopem o wymiarach 29,5 x 20 cm.

Ale jest coś, co może sprawić, że notebook nie będzie jeszcze mniejszy: optymalny rozmiar klawiatury. Klawiatura Apple Magic Keyboard ma 11 cali szerokości, więc wątpimy, aby nowy MacBook Air był mniejszy. Aby go zmniejszyć, klawisze musiałybyc jeszcze bliżej siebie, a w aktualnej konfiguracji, klawiatura ta jest niemalże perfekcyjna.

Wyświetlacz: jaki panel będzie miał nowy MacBook Air?

Ekran nadal miałby 13 cali, ale zmieni się zastosowana technologia. Wygląda na to, że Apple rozważałoby zastosowanie ekranów mini-LED w swoich komputerach Mac (i iPadach), choć zapewne byłoby to opóźnione ze względu na kryzys z dostawami elektroniki.

Wyświetlacze Mini-LED wprowadzają wiele ulepszeń:

• Głębsza i ciemniejsza czerń

• Jaśniejsze, bogatsze kolory

• Lepszy kontrast

• brak problemu wypalania się jak w OLED

• Większa efektywność energetyczna

• Cieńsze i lżejsze produkty

Kolejną zmianą związaną z ekranem, na którą czeka niejeden klient, byłby ekran dotykowy w komputerach przenośnych, zwłaszcza teraz, gdy można uruchamiać aplikacje iOS na systemie MAC OS.

Dane techniczne: Jakie komponenty będzie miał nowy MacBook Air?

Jeśli ten nowy MacBook Air będzie cieńszy i lżejszy od obecnego, to co to oznacza dla jego komponentów?

Obecnie Air jest nieco ograniczony, ponieważ nie ma miejsca na system chłodzenia i odprowadzania ciepła (obecny model nie ma nawet wentylatora).

Nie będąc w stanie odprowadzić temperatury, Apple musi znaleźć sposób, aby nowy MacBook Air nie przegrzewał się tak bardzo, co ogólnie oznaczałoby spowolnienie go w przypadku nadmiernej temperatury.

Mając to na uwadze, nie możemy oczekiwać, że MacBook Air 2021 będzie znacznie potężniejszy niż obecny, a na pewno nie tak potężny jak MacBook Pro.

 

Procesor

Jak powiedzieliśmy wcześniej, konto na Twitterze Dylandkt wierzy, że nowy MacBook Air z chipem M2 pojawi się w 2022 r. Oznacza to, że M1X będzie zarezerwowany dla urządzeń Pro, więc nie sądzimy, aby nowy MacBook Air pojawił się wcześniej niż MacBook Pro z M1X.

Porty

Wspomniany przez nas raport Bloomberga sugeruje, że port ładowania MagSafe 3 może powrócić do komputera Macbook Air ku uciesze wielu, z nami włącznie 😉

Kamerka internetowa

Mamy nadzieję, że Apple doda lepszą kamerę internetową. Obecny aparat FaceTime 720p jest okropny. Spodziewamy się, że pojawi się kamera internetowa minimum w rozdzielczości HD (1080p), a co więcej, będzie oferować Face ID tak samo jak wersje Macbooka Pro, ale lepiej bez notcha…

Brak komentarzy

Comments are closed.

 
REGULAMIN SERWISU
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright © 2017-2021 Apcore Serwis Apple