Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies AKCEPTUJĘ

iPhone SE 3 (2021): data, plotki, cena i specyfikacje

Niedawno miało miejsce kolejne wydarzenie Apple gdzie przedstawiono nowe urządzenia tej firmy, więc jest to mało prawdopodobne, że zobaczymy nowego iPhone’a SE 3 w 2021 roku.

Napiszem ywięc wszystko czego dowiedzieliśmy się z różnych plotek na temat tego iPhona

Wiosną ubiegłego roku Apple wypuściło nowy model swojej uboższej, ale niezwykle popularnej serii iPhone SE.

iPhone SE (2020) jest bardzo podobny pod względem wyglądu i funkcji do iPhone’a 8, ale oferuje specyfikacje techniczne iPhone’a 11. Ta kombinacja okazała się być sukcesem sprzedażowym.

W tym artykule patrzymy w przyszłość i piszemy czego oczekujemy od następnej serii Iphona SE. Zebraliśmy najnowsze przecieki i plotki na temat tego, co może pojawić się na iPhone SE 3, gdy nadejdzie.

Kiedy wyjdzie iPhone SE 3?

Mieliśmy nadzieję że zostanie nowy iPhone’a SE 3 zostanie zaprezentowany na jesiennym wydarzeniu 2021 roku. Apple zapowiedział jednak nowy iPhone 13, ale nie było śladu po modelu SE.

iPhone SE drugiej generacji został zapowiedziany w kwietniu 2020 roku. Oznacza to, że we wrześniu 2021 roku minęło 18 miesięcy od jego ostatniej premiery.

Należy jednak pamiętać, że chociaż większość modeli iPhone’a co roku prezentuje kolejne wersje, harmonogram dla serii SE był bardziej nieprzewidywalny.

Pierwszy iPhone SE pojawił się po raz pierwszy w 2016 roku, a w następnym roku zwiększyła się tylko pamięć na dane. Ten model został następnie wycofany przez Apple w 2018 roku, aby wskrzesić go dwa lata później wraz z iPhonem SE (2020).

Jeśli to podejście się powtórzy, nie powinniśmy spodziewać się pojawienia się iPhone’a SE 3 do 2024 roku! Apple po prostu nie przejmuje się zbytnio swoimi tańszymi produktami.

Większość doświadczonych ekspertów Apple spodziewa się dłuższego oczekiwania. Ekspert ds. wyświetlaczy Ross Young uważa na przykład, że nastąpi dwuletnia przerwa, a premiera nastąpi wiosną 2022 roku.

Analityk Ming-Chi Kuo, któremu często ufamy, powiedział, że iPhone SE 3 pojawi się jesienią 2021 roku.

Teraz, gdy wydarzenie Apple i prezentacja nowych iphonów miało miejsce, wydaje się mało prawdopodobne, że przewidywania Ming-Chi Kuo się spełnią. Jednak… do końca roku jest jeszcze kilka miesięcy.

Czy 12 października odbędzie się wydarzenie Apple?

Ile będzie kosztował iPhone SE 3?

Wydaje się, że cena nie przekroczy poprzedników. Po premierze pierwszegoiPhone’a SE za 399 USD (za 16 GB pamięci) i iPhone’a SE (2020) za 399 USD. Może okazać się, że nowy iphone SE 3 będziekosztował około 400 USD za podstawowy model 64GB.

Nowy projekt iPhone’a SE 3

Jeśli Apple zastosuje swoją strategię z SE, to nowy model skopiuje wygląd zewnętrzny poprzedniego iPhone’a, który zostanie wycofany. SE (2016) znalazł się w obudowie iPhone 5s, podczas gdy SE (2020) używa obudowy iPhone’a 8. W obu przypadkach komponenty zostały zaktualizowane, ale wygląd zewnętrzny był oldschoolowy.

Mając to na uwadze, najbardziej logiczną rzeczą dla nas byłoby, aby iPhone SE 3 w końcu przyjął wygląd iPhone’a z bezramkowym ekranem. Jedną z opcji jest iPhone XR, ponieważ jest to najtańszy model spoza SE w obecnej ofercie i wydaje się mało prawdopodobne, aby został znacząco upgradowany.

Jednak analitycy uważają, że bardziej prawdopodobne jest, że będzie to iPhone 11, który do czasu premiery iPhone’a SE 3 zajmie równie niską pozycję w ofercie Apple.

 

Przedstawiamy nieco bardziej ambitną sugestię: nowy SE mógłby być oparty na 12 mini.

Ta teoretyczna seria SE robi wrażenie, z bardzo aktualnym projektem, a nawet nieznacznie poprawiła by się w stosunku do rozkwitu 12 mini w 2020 roku, ze zmienionym wycięciem i zastąpionym dyskretnym otworem na przedni aparat.

W przeszłości Apple opierał swoje modele SE na projektach sprzed trzech lat, podczas gdy 12 mini miałby zaledwie sześć miesięcy na imprezę wiosną 2021 roku lub rok, jeśli będziemy musieli poczekać do jesieni.

Jest to jednak wspaniały pomysł.

Ostatnia teoria projektowa: czy iPhone SE 3 może być wykonany z tytanu? Firma Apple niedawno złożyła wniosek o patent obejmujący wykończenia z tytanu, a powiązane zdjęcia przedstawiały iPada, MacBooka i iPhone’a, a także Apple Watch, który jest obecnie dostępny w tym metalu.

Jak w przypadku wielu z tych plotek, zależy to od tego, jak długo będziemy musieli czekać na kolejne SE. Ale czas patentu nie kazałby nam oczekiwać niczego konkretnego w 2021 roku. Może to być coś, czego możemy się spodziewać w iPhonie 14 lub wyższym, w tym tempie było by to zastosowane w iphonie SE w mniej więcej 2025 roku …

Jakie nowości przyniesie iPhone SE 3?

Oczywiście, po niedawnej premierze iPhone’a jest niewiele szczegółowych informacji na temat tego, czego można się spodziewać po jego następcy. Wiele zależy od tego, czy stanie się to ugruntowaną częścią oferty iPhone’a, z regularnymi modelami pojawiającymi się obok droższych urządzeń, czy też sporadyczne wydani, gdy Apple uzna to za konieczne.

Jeśli to po pierwsze, spodziewajmy się, że projekt pozostanie taki sam dla kolejnej generacji, ponieważ Apple stosuje sprawdzone procesy produkcyjne dla tej konfiguracji, które prawie nie zostały zmienione od czasu wprowadzenia iPhone’a 6 w 2015 roku.

Tryb nocny aparatu

Jednym z obszarów, w którym można by coś zmienić jest aparat a dokładniej jest to tryb nocny, ustawienie oprogramowania aparatu, które znacznie poprawia fotografowanie w słabym świetle na iPhone’ach z serii 11 w górę.

Modele z końca 2020 roku otrzymały również pewne ulepszenia w trybie nocnym, a iPhone 12 mógł go używać do selfie i filmów poklatkowych, a 12 Pro zyskał go również do portretów.

Obecny iPhone SE (2020) powinien być w stanie korzystać z trybu nocnego w kategoriach czysto sprzętowych – ma chip A13, więc moc obliczeniowa jest dostępna – ale do tej pory tego trybu nie ma.

Dodanie trybu nocnego do SE w 2021 roku byłoby dobrym zwiększeniem użyteczności nowszego modelu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że fotografia jest tak ważnym aspektem dla osób kupujących smartfony. Faktem jest, że najtańsze urządzenia Pixel Google zawierają już Night Sight, który jest bardzo podobną funkcją.

 

5G

Po premierze serii 12 z obsługą 5G jesienią 2020 r. każdy iPhone, który nie jest gotowy na nowy standard połączenia, będzie wyglądał dość przestarzale. Zanim pojawi się iPhone SE 3, zasięg 5G będzie znacznie bardziej zaawansowany i bylibyśmy bardzo zaskoczeni, gdyby Apple nie upewniło się, że telefon jest gotowy, aby z niego skorzystać.

Więcej pamięci RAM

Innym dodatkiem, który byłby mile widziany w iPhonie SE 3, byłyby 4 GB pamięci RAM zamiast 3 GB w najnowszym modelu SE. W naszym przeglądzie iPhone’a SE (2020) zauważyliśmy, że chociaż najtańsze urządzenie miało wiele takich samych specyfikacji jak iPhone 11, ten ostatni przewyższał je pod względem szybkości. Można to w dużej mierze przypisać iPhone’owi 11 wyposażonemu w 4 GB pamięci RAM, co zapewnia dodatkowy zapas, który pozwala na utrzymanie wysokich prędkości.

Ekran

iPhone SE miał ekran o przekątnej zaledwie 4 cali; iPhone SE (2020) zwiększyli go do 4,7 cala. Ross Young, ekspert od ekranów, uważa, że ​​ekran iPhone’a SE 3 będzie miał 6,1 cala.

Wierzymy, że Apple da nowemu SE „bezramkowy” ekran, eliminując przycisk Home i będzie podążać za kształtem obudowy iPhone’a XR. Ale zwróćcie uwagę na detale – XR, jak każdy dotychczas wypuszczony iPhone, nadal ma wąskie ramki wokół ekranu. Apple obecnie bada projekty pełnoekranowe dla swoich iPhone’ów, a także iPadów i Maców – a przynajmniej tak się wydaje, w oparciu o działalność patentową – ale jest to mało prawdopodobne, aby pojawiło się to jako pierwsze w macbooku

Ross Young wierzy też, że następny iPhone SE będzie obsługiwał Touch ID, ale nie jest jasne, czy czujnik pojawi się w przycisku zasilania, tak jak w iPadzie Air, czy też będzie osadzony pod ekranem.

Brak komentarzy

Comments are closed.

 
REGULAMIN SERWISU
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright © 2017-2021 Apcore Serwis Apple