Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies AKCEPTUJĘ

Firma Apple wprowadziła nową generację iPhone’a we wtorek, 14 września 2021 r., oprócz nowego Apple Watch Series 7, nowego iPada 9 i nowego iPada mini.

Oczywiście istnieje kilka powodów, aby kupić lub nie kupić telefonów z serii iPhone 13. 

Skupimy się na tym, dlaczego warto kupić iPhone’a 13, iPhone’a 13 mini, iPhone’a 13 Pro lub iPhone’a 13 Pro Max, więc czytaj dalej, aby przeczytać powody przemawiające za nowymi iPhone’ami z 2021 roku.

 

Ulepszona kamera

iPhone 13 i 13 mini mają teraz większy sensor kamery szerokokątnej, który był obecny w zeszłorocznym iPhone 12 Pro Max. Oznacza to, że możesz uchwycić o 47% więcej światła, a zatem jakość zdjęć w słabym świetle powinna się poprawić.

Ultra szerokokątny aparat ma podobną specyfikację do zeszłorocznego modelu, ale według Apple również został poprawiony. Między innymi nowy chip A15 pomaga w lepszym przetwarzaniu obrazu.

W tym celu Apple wprowadza nowy tryb kinowy do nagrywania wideo. Nagrywa w Dolby HDR i pozwala na bardziej wyrafinowany tryb autofokusa, dzięki któremu można zmienić ostrość nawet po nagraniu.

Nowa funkcja Photo Styles pozwala wybrać i dostosować jeden z czterech różnych stylów, które można zastosować podczas przetwarzania obrazu zamiast korzystania z filtra postprodukcji.

IPhone 13 Pro i iPhone Pro Max jeszcze więcej ulepszeń. Nowy teleobiektyw oferuje 3-krotny zoom optyczny (77 mm) i obsługuje teraz tryb nocny.

Ultra szeroki kąt ma przysłonę f/1,8 i autofokus, co według Apple poprawia wydajność w słabym świetle nawet o 92%.

Standardowy obiektyw (szerokokątny) to 12 MP, jest teraz większy i ma przysłonę f/1.5, co według Apple prowadzi do poprawy także w warunkach słabego oświetlenia.

Nowy ultraszerokokątny obiektyw skupia się od 2 cm, co pozwala na znacznie lepszą fotografię makro.

Ponadto jeszcze w tym roku Apple wprowadzi nagrywanie ProRes na iPhonie 13 Pro, co jest możliwe dzięki nowemu  układowi A15 Bionic. Będziesz mógł nagrywać filmy ProRes do 4K przy 30 fps.

 

Jaśniejsze wyświetlacze, 120 Hz na Pro

Standardowy iPhone 13 i iPhone 13 mini mają nowy wyświetlacz OLED, który oferuje taką samą wydajność, jak ubiegłoroczny iPhone 12 Pro. Jasność wynosi 800 nitów (było to 625 nitów na iPhonie 12), a w przypadku treści HDR można spodziewać się około 1200 nitów (jak poprzednio).

Apple twierdzi, że zużycie energii przez te nowe ekrany zostało ulepszone, a to oznacza, że ​​mogą one trwać dłużej przy maksymalnej jasności.

W iPhonie 13 Pro i iPhonie 13 Pro Max standardowa jasność ekranu sięga maksymalnie 1000 nitów (w porównaniu do 800 nitów w iPhonie 12 Pro). Modele Pro iPhone’a 13 są teraz kompatybilne z ProMotion, podobnie jak iPad Pro, oferując zmienne częstotliwości odświeżania od 10 do 120 Hz.

 

 

 

Chip A15

Apple twierdzi, że A15 jest najszybszym procesorem, jaki kiedykolwiek zainstalowano w  smartfonie , ale nie oferuje bezpośrednich informacji na temat jego charakterystyki wydajnościowej.

Ma 6-rdzeniowy procesor z dwoma wysokowydajnymi rdzeniami i czterema rdzeniami o wysokiej wydajności, które według Apple są o 50% szybsze niż najszybszy procesor w jakimkolwiek  konkurencyjnym smartfonie .

To nie wszystko. Według Apple, 5-rdzeniowy procesor graficzny w modelach Pro jest o 50% szybszy niż chip w którymkolwiek  ze smartfonów tej firmy. Standardowe modele iPhone’a 13 mają 4-rdzeniowy procesor graficzny.

Nadal jest ten sam 16-rdzeniowy silnik neuronowy, ale teraz może on wykonać do 15,8 miliarda operacji na sekundę, podczas gdy silnik neuronowy układu A14 może wykonać 11 miliardów.

Apple wspomniał też pokrótce o większej przepustowości i większej ilości pamięci, przez co podejrzewamy, że A15 korzysta z pamięci RAM LPDDR5x.

 

Dłuższa żywotność baterii

Apple nie ujawnia dokładnej pojemności baterii iPhone’a, więc dopóki ktoś nie sprawdzi, nie możemy porównywać liczb. Ale Apple zapewnił w swojej prezentacji, że wszystkie modele iPhone’a mają nowe i mocniejsze baterie, a A15 Bionic jest bardziej energooszczędny.

W rezultacie Apple twierdzi, że iPhone 13 mini i iPhone 13 Pro mają średnio o 1,5 godziny dłuższy czas pracy na baterii w typowy dzień niż iPhone 12 mini i iPhone 12 Pro. iPhone 13 i iPhone 13 Pro Max działają jeszcze lepiej , z rzekomą poprawą o 2,5 godziny pracy na baterii.

Apple lubi oferować statystyki swoich baterii w godzinach odtwarzania wideo:

  • iPhone 13 mini: 17 godzin (od 15)
  • iPhone 13: 19 godzin (zamiast 17)
  • iPhone 13 Pro: 22 godziny (od 17)
  • iPhone 13 Pro Max: 28 godzin (od 20)

Brak komentarzy

Comments are closed.

 
REGULAMIN SERWISU
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright © 2017-2021 Apcore Serwis Apple